ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5417604
*
nr 541 7604
Spegel
empirstil, höjd: 85
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2008
kl 16:17:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 08:24:30
1
300 kr
12/9 09:59:38
2
150 kr
14/9 17:15:23
3
250 kr
14/9 17:16:29
3
350 kr
15/9 08:46:27
1
450 kr
15/9 14:29:44
1
500 kr
15/9 15:32:26
4
550 kr
15/9 15:39:31
1
Vinnande bud
15/9 15:56:08
4
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 541 7604
Spegel
empirstil, höjd: 85
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 08:24:30 | 1 | 300 kr |
12/9 09:59:38 | 2 | 150 kr |
14/9 17:15:23 | 3 | 250 kr |
14/9 17:16:29 | 3 | 350 kr |
15/9 08:46:27 | 1 | 450 kr |
15/9 14:29:44 | 1 | 500 kr |
15/9 15:32:26 | 4 | 550 kr |
15/9 15:39:31 | 1 | Vinnande bud |
15/9 15:56:08 | 4 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02